رابطه عشق و سلامتی

در واقع بررسی‌ها نشان داده‌اند که استرس کشنده  است و تنهایی مرگبار و از دست دادن یک فرد محبوب به معنای واقعی کلمه "قلب را  می‌شکند."

تعارض یا منفی‌گرایی در یک رابطه خطر ابتلا به  بیماری‌های عروق کورونر قلب را می‌افزاید. در یک بررسب که بنیاد قلب و سکته مغزی  کانادا انجام داد مشخص شد که افرادی دارای روابطی ناشاد با همسرشان هستند، هنگامی  که با او هستند، به طور مداوم فشارخونشان بالا است.

در حالیکه افراد مبتلا به بیماری پرفشاری خون  در حد ملایم مبتلا هستند، و رابطه‌ای عاشقانه و حمایت‌کننده باهمسرشان دارند، هنگام  بودن به همراه او کاهش فشار خون نشان می‌دهند.

البته انواع مختلفی از روابط عاشقانه وجود  دارد. اما به گفته پژوهشگران در مجموع اطلاعات حاکی از آن است که درگیر بودن در هر  نوع رابطه سالم و صمیمانه‌ای ممکن است تاثیرات مثبت بسیاری بر سلامت داشته  باشد.

/ 4 نظر / 21 بازدید
آرش

سلام سلام سلام ازگردش تو وب قشنگتون واقعالذت میبرم من که خیلی خوشم اومد راستی من لینکتون کردم اگه دوس داشتین منوهم لینک کنین...

آرش

کاشکی خبر نداشتی دیوونھ ی نگاتم یھ مشت خاک ناچیز ، افتاده زیر پاتم کاشکی صدای قلبت نبود صدای قلبم کاشکی نگفتھ بودم تا وقت جون دادن باھاتم . . .

مطهره

کى رفته‏اى ز دل، که تمنا کنم تو را؟! کى بوده‏اى نهفته، که پیدا کنم تو را؟! غیبت نکرده‏اى، که شوم طالب حضور پنهان نگشته‏اى، که هویدا کنم تو را ............ سلام خوبید؟ گفتم بگم که همه مطالبتون رو می خونم [گل]

آرش

داییم میگه: تا تحریما اثر مستقیم نداشته باشه مشکلی نیست! تصورش اینه که یه روز اوباما تو قطع نامه می نویسه فروش سنگک خاشخاشی به ممدآقا ممنوع